Duyurular

Sevgili üyeler,

2021 yılını kapatmak ve 2022 yılı için planladığımız ve kar nedeni ile ertelediğimiz yönetim kurulu üyemizi Salim ünlü,daveti ile Sakarya’da yapılacak toplantımız 13 02 2022 pazar günü yapılacaktır.Gitmek isteyenler için araç vardır  bizimle yönetimle iletişime geçebilirler.not- Gitmek isteyen üyelerimiz mutlaka haber versin araçlar pazar sabah gidecektir.

Selami YAMAK

Yönt. Kur. Bşk.


Herkese merhabalar

2018de 5 kişi ile kurduğumuz derneğimiz 2021 itibari ile 70 üyeye ulaşmış durumda sizlerinde desteği ile üye sayımızı yükseltmek.Dernek olarak yönetim kurulu üyelerim ve siz üyelerimize ve köyümüze güzel hizmet yapmyaya çalıştık,ilk olarak köyümüze bağış ve aidatlarla köy girişimize tabela yaptırdık köyümüze morg aldık uzaktan gelen cenazelarde ilçeye gidilmesin diye   camimizin dış boya ve minarasini boyalttik minareyi ışıklandırdık köyümüzü gurbetteki insanlarla senede 1kere piknik organize ettik kahvaltı ve yemek organize ettik  pandemi dolayısı ile işsiz kalan üyelere maddi manevi destek olduk ve köyümüz işadamlarında aracı olduk maddi destek sağladık dolayısı ile 3yılda sizlerin desteği ile güzel şeyler yaptık tüm bağişçılarımıza ve üyelere işadamlarımıza minnatarız iyiki varsınız.Sevgili köylülerim lütfen derneğimize üye olun ve destek olun derneğimizin aylık aidatı 20tl olup yıllık 240tldir derneğimizin resmi banka hesebı vardır ve kayıtlıdır bir paket sigara parasını köyümüz derneği için çok görmeyin ve esirgemeyin son sözüm BİRLİK RAHMET AYRILIK AZAPTIR dernek hesabı alıcı hsp iban no tr39 0006 4000 0011 0112 0463 35 alıcı isim budaklı köyü derneği tel 0538 861 4087

 


Derneğimiz yeni sitesi ile hizmetinizdedir. Sitemizde iyelik dahil bir çok özellik bulunmaktadır. Tüm köylülerimizi üye olarak hareketlilik ve iletişim açısından katkıları olacaktır.


Tokat Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 18,7878   18,8216
EURO 20,3458   20,3824
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Su mu Yok ?

Selamun Aleyküm;

Herkes tarafından bilenen malum konumuz : SU

Köyün birkaç noktasında benimde bildiğim havuzlar vardı.. Hatta bunlara girip yüzdüğümü hatırlarım.. Köy de yerleşik olarak 3 aydan fazla hiç bir zaman durmadığım halde.. Bunlar dolardı.. Köy sanki daha kalabalıktı.. Sanki bu kadar göç olmamıştı.. Sanki diyorum çünkü şuanki nüfüs/yaş ortalamasının o döneme ortalaması nedir bilemedim.. En iyi istatistik sanırım Mustarımızda vardır.

Ben hemen hemen bir çok kişi gibi, dışardan görme , fikir yürütme, köydeki akrabai taallukattan duyduklarımla bu işe yorum yaparım.. Köyün aşağısı yukarısına, yukarısı aşağısına, başı sonuna, sonu başına bahane atar.. 

Yada hepsi birden muhtara atar..

SONUÇ : Ee kardeşim su yok.. birbirimize laf atmakla, kabahat bulmakla, yükü yıkmakla çözüm bulunmaz.. Nacizene bunun çözüm yeri de Köy Derneği hiç değildir. Neden mi ? Kim susuz ? Kim Mağdur ? Kim Sıkıntı Yaşıyor ? 

Ha önce bunlar dertlenir, Gayret eder, sonra derlerki Ya bizim köyün derneği heyt pişt fişt aloo... ya biz uğraşıyoruz ama olmuyor biryerde eksikmi var yanlış mı var yada bize biraz ağır geldi destek atın hele.. Ha o zaman dernek toplanır düşünür ya ne yaparız ya da bizi bağlamaz der biz birşey yapamayız der ayrı.. Ama köyde bir gayret olmalı.. Benim gördüğüm  5 mt derinlikten aşağı inmeye kapasitesi olmayan kepçeyle su aramak, Müslüman olmayana gayri müslüman demek gibi birşey.. çünkü ha aramışsın suyu ha toprağı üstten tırtıklamışssın farketmez.. 

Şimdi ben bildiklerimle konuşacağım ;

Yer altı görüntüleme cihazları var.. Satın alırsan 40.000 TL kiralarsan bizim köye bakıp gelir 5-6 bin TL civarında bir ücret çıkar. Ha ne mi olur ondan sonra, Takribi 40 50 mt derinliğie kadar cihaz bakar köyde, Devlet arasizi olan heryere bakar. Derki burda su var, burda hava var burda birşey yok vs.vs.vs.

Ondan sonra gidilir devletten sondaj talep edilir, vermedimi bir şekilde temin edilebilir, fiyatı bakılır vs.vs.vs. nokta atışı suya bakılır vurulur sondaj çıkarılır.. 

Sonra ne olacak ? bu su nereye akacak.. O havuzlar tekrar dolacakmı ? su eşit ve adil kullanılacak mı ? Bundan sonrasındaki hizmet için işini yapmıyor dedikleriniz işini yapacak mı ? yada işini yapmak isteyenlere destek olunmadığı için işini yapamıyorlar ya artık destek olunacak mı ?

Umarım olur ? önümüz kış sular gelecek inşallah.. Kar yağacak inşallah.. Ama karınca misali bizim yaza hazırlıklı olmamız lazım..

Yazık etmeyelim geleceğimize.. 

Yazık olmasın neslimize...

Yazık olmasın muhabbetimize, sevgimize saygımıza...

Sürçi Lisan ettik ise affola...

Semaletle Kalın İnşallah....Bekir AYTAÇ
Okunma Sayısı: 444


3.237.29.69
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Bekir Aytaç
Dernek Çalışmalarının ve sitemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum..


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top