Duyurular

Sevgili üyeler,

2021 yılını kapatmak ve 2022 yılı için planladığımız ve kar nedeni ile ertelediğimiz yönetim kurulu üyemizi Salim ünlü,daveti ile Sakarya’da yapılacak toplantımız 13 02 2022 pazar günü yapılacaktır.Gitmek isteyenler için araç vardır  bizimle yönetimle iletişime geçebilirler.not- Gitmek isteyen üyelerimiz mutlaka haber versin araçlar pazar sabah gidecektir.

Selami YAMAK

Yönt. Kur. Bşk.


Herkese merhabalar

2018de 5 kişi ile kurduğumuz derneğimiz 2021 itibari ile 70 üyeye ulaşmış durumda sizlerinde desteği ile üye sayımızı yükseltmek.Dernek olarak yönetim kurulu üyelerim ve siz üyelerimize ve köyümüze güzel hizmet yapmyaya çalıştık,ilk olarak köyümüze bağış ve aidatlarla köy girişimize tabela yaptırdık köyümüze morg aldık uzaktan gelen cenazelarde ilçeye gidilmesin diye   camimizin dış boya ve minarasini boyalttik minareyi ışıklandırdık köyümüzü gurbetteki insanlarla senede 1kere piknik organize ettik kahvaltı ve yemek organize ettik  pandemi dolayısı ile işsiz kalan üyelere maddi manevi destek olduk ve köyümüz işadamlarında aracı olduk maddi destek sağladık dolayısı ile 3yılda sizlerin desteği ile güzel şeyler yaptık tüm bağişçılarımıza ve üyelere işadamlarımıza minnatarız iyiki varsınız.Sevgili köylülerim lütfen derneğimize üye olun ve destek olun derneğimizin aylık aidatı 20tl olup yıllık 240tldir derneğimizin resmi banka hesebı vardır ve kayıtlıdır bir paket sigara parasını köyümüz derneği için çok görmeyin ve esirgemeyin son sözüm BİRLİK RAHMET AYRILIK AZAPTIR dernek hesabı alıcı hsp iban no tr39 0006 4000 0011 0112 0463 35 alıcı isim budaklı köyü derneği tel 0538 861 4087

 


Derneğimiz yeni sitesi ile hizmetinizdedir. Sitemizde iyelik dahil bir çok özellik bulunmaktadır. Tüm köylülerimizi üye olarak hareketlilik ve iletişim açısından katkıları olacaktır.


Tokat Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 19,0371   19,0714
EURO 20,5055   20,5424
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Memlekette Gurbet


        Olur ya insan özlem duyar, hasret çeker, havasını özler... Der ki insan Sıla-i Rahim yapalım... Der ki insat ata toprağına ayak basayım... Öyle değilmi ama ? 

İnsan doğası gereği silemez bazı hasretlerini duyguları.. Yaşıyorsa anne babayı, Emmi halayı teyze dayıyı ailesini eşrafını ziyaret etmek ister insan... Çocukluğum dan bilirim Rahmetli babamlarla gittiğimiz de köye, Köyün girişinden içine varmak epey zaman alırdı.. Bayramsa hele insanlar birşey ikram etmek için el ense çeker tutarlardı.. biz çocuktuk bilemeyiz eskilerin muhabbetini samimiyetini...

Ama özlüyoruz tabi bazı şeyleri..

Şimdi köy haklını geçtik akrabanın kapısına bile gittiğinde 6. cümlede muhabbet tarlaya, bağa, bahçeye velhasıl dünyalığa dönmeye başlar.. 

Ama içinde bir ateş yanar kimsenin haberi olmaz..

Çünkü sen şehirde yaşıyorsun ya !

Çünkü sen şehirdeysen para pul çok !

Geçim on numara... Dert yok tasa yok... Onlarsa yiyecek ekmeği bile zor buluyorlar ! 

Şehirde ekmek su hırla bedava geçim ya !

Olsun, Büyükdür Akrabadır.. Anlarlar diyorsun geçiyorsun.. Yada anlamazlar diyorsun geçiyorsun.

Geçersin ya babansa babanın anansa ananın mezarının başına,

Yırtılır ya hani gırtlağın... Birileri varsa içine akar göz yaşların.. Yanlızsan gözyaşlarınla sularsın mezarı..

Olsun.. Burası babamın atamın köyü.. Bilir HALIK içimizi derdimizi niyetimizi, BALIK bilmesede..

Eski çamlar bardak oldu..

Şehirde çokmu farklı ? bence hayır.. 1 paket sigara parasından az olan aidatı vermeyen mi dersin, ulusal dernekmiş gibi köyün tüm sorunlarının dernek tarafından çözülmesini bekleyen mi dersin, Ha birde dünyadan gitmeyecek miş gibi köye bir çivi çakılmasın diyen mi dersin var oğlu var her telden her tizden her basdan her tondan adam var.. 

Eee geniş bir karakter yelpazesi var bizim köylülerimizde..

Olur ya Bence kuşak atladıkca biraz daha kaynaşma oluyor gibi. Ama etkinlikler olursa daha fazla olur düşüncesindeyim..

Ben şunlardan şu, sen şunlardan şu... Ben huruluyum ya.. Babamı söylerim bilirse bilir bilmezse sıkıntı yok. neden yok biliyormusunuz ? Babamın kim olduğuna göremi muhatap alınacağım.. hiç gerek yok..

Bazı şeyleri aşmanın, Köydekileri anlamanın ve köydekilerin de bizi daha çok anlamasının vakti geldi de geçiyor bence.. Eksiklikler karşılıklıdır. Hiç bir zaman bir sıkıntı tek taraflı olursa devam etmez...

Allah C.C. Herkesin her daim yar ve yardımcısı olsun. İşine evine bereket katsın. Bir köyü Bir yumruk gibi maddiyat gözetmeksizin bir arada olmayı nasip etsin. 

Kalın selametle....

 Bekir AYTAÇ
Okunma Sayısı: 151


3.238.134.157
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Bekir Aytaç
Dernek Çalışmalarının ve sitemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum..


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2021  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top